O nás

Čachtický chlieb začal písať svoju históriu už v roku 1990. Ľudia z okolitých miest a dedín poznali tento chlieb a radi si ho kupovali vďaka jeho charakteristickej chuti a jednoduchému receptu. Malá kapacita pekárne však produkovala malý sortiment výrobkov, ktorý v narastajúcej konkurencii nemohol obstáť.

Samostatná – komplexná Čachtická pekáreň s rozšíreným sortimentom pekárenských výrobkov bola založená až v roku 1992. Pekáreň sa pustila do boja s veľkými supermarketmi a ich sortimentom dopekanej produkcie.

V roku 2016 pekáreň prešla zásadnou rekonštrukciou (modernizáciou), pri ktorej sme zaradili nové technológie a vďaka nim aj nové atraktívne výrobky, ktoré dokážu pokryť zvyšujúci dopyt nových, už oveľa náročnejších zákazníkov.  Naša prevádzka je v súčasnosti vysoko modernizovaná. I napriek tomu väčšinu  výrobkov vyrábame ručne s dôrazom na klasické recepty pečenia.

  • tradičné postupy pečenia
  • nadštandartné vzťahy s odberatelmi
  • moderná prevádzka, moderné technológie výroby
  • klasické recepty overené rokmi

Píšeme históriu, uchovávame recepty pre ďaľšie generácie

O krátky čas to bude 30 rokov čo ľudia v mestách a dedinách v okol Čachtíc prvý krát počuli slovné spojenie a ochutnali klasický „Čachtický chlieb“. Doba sa radikálne zmenila a v priebehu rokov i návyky a chute ludí – spotrebiteľov. To, že i dnes po toľkých rokoch nadaľej nadväzuje Čachtický chlieb ale i ďaľšie pekárenské výrobky na svoj úspech z minulosti je pre nás veľmi dôležité. Teší nás že v záplave nových výrobkov a chutí dokazujeme ľuďom i sebe že je o naše výrobky stále záujem a klasické postupy výroby pekárenských výrobkov vedia oceniť bez rozdielu veku všetky generácie. Takýmto spôsobom uchovávame tradíciu výroby v Čachticiach a recepty pre ďaľšie generácie.

ČACHTICE

Obec je situovaná pod Malými Karpatami, 7 km juhozápadne od Nového Mesta nad Váhom. Je to vyhľadávaná turistická destinácia vďaka atraktívnej histórii Čachtického hradu.

MODERNIZÁCIA

V roku 2015 – 2017, prešla Čachtická pekáreň generálnou rekonštrukciou. Nové technológie, nové klimatizované priestory posunuli výrobu i celú logistiku na uplne inú – vyžšiu úroveň.

BUDÚCNOSŤ

Plány do budúcnosti sú jasné. Využiť nové kapacity, rozširovať sortiment podľa požiadaviek trhu. A to všetko pri zachovaní súčasnej, overenej kvality a klasických postupov výroby.